Çözümcü, 2009 yılında ilaçlama ve danışmanlık hizmetlerinde faaliyet göstermek üzere kurulmuş, kurulduğu ilk günden bugüne sürekli gelişmeyi ve geliştirmeyi ilke edinip, daha çok çalışanın hayatına dokunabilmek için, zaman içinde bünyesine eklediği sektörlerle hizmet vermeyi amaç edinmiştir.


Çalıştığımız firma personelinin daha verimli çalışması ve firmanın kurumsallaşması 2011 yılında bünyemizde başlattığımız eğitim faaliyetleri ile sağlanmıştır. Böylelikle ‘’Doğru bildiğiniz yanlışlarla, yanlış bildiğiniz doğruların’’ yerini değiştirerek, üretimde oluşan kayıpları önlemiş olduk. Kısacası firmaların maddi ve manevi karlılığa ulaşmasını sağladık. .

2013 yılında Çalışma Bakanlığı’nın iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarının firmalara adaptasyonu çerçevesinde kurulan ilk firmalar arasında yer alarak her zaman olduğu gibi müşterilerimize bu konuda da üstün ve kusursuz hizmet vermeye başladık. En kaliteli OSGB olma hedefiyle çıktığımız bu yolda kalitemizden ödün vermeden ilerliyoruz. Bu konuda firmalarımızın eksiksiz çalışması adına ortam ölçümleri, sağlık tetkikleri gibi hizmetleri de kendi bünyemizde sunarak firmaların çalışma hızını kesmeden kanun adaptasyonlarını sağlıyoruz.

2014 yılında ilk yardım eğitimi merkezimizi (Çözümcü İyem) kurarak iş sağlığının önemi konusunda sağlam adımlarla bu güne kadar gelmeyi başardık. Yıllardır dile getirdiğimiz gibi sürekli geliştik ve geliştirdik bu yolda bize güvenip firmasını emanet edenler ÇÖZÜMCÜ ile çalışmanın haklı gururunu yaşamaktadırlar…