• Ostim Mahallesi 2239/1 Sokak No: 5/4 İvedik OSGB Yenimahalle / ANKARA

CE BELGELENDİRME

CE BELGELENDİRME

CE Belgesi Nedir?

1995 yılından bugüne Avrupa Birliği içerisinde uyumu gösteren, dünyanın herhangi bir yerinde üretilen bir ürünün Avrupa Birliği ürün güvenlik mevzuatlarına uygun olduğunu gösteren işarete veya markaya CE İşareti denir. Bunu gösteren belge de CE belgesi veya CE Uygunluk Beyanı olarak adlandırılmaktadır.

 

Herhangi bir cihazın, ürününün Avrupa Birliğin´de yer alan ülkelerin piyasaları içerisinde rahat bir biçimde dolaşabilmesi ve satışlarının yapılabilmesi için ihtiyacınız olan CE Belgesi olması zorunludur. Ürünleriniz için gerekli olan tüm şartların mevzuata göre uyarlanması ve ürün adına sağlık ve güvenlik şartlarının sağlanabilmesi ile CE Belgesine sahip olabilirsiniz. Avrupa Birliği´nde yer alan yaklaşım politikaları dahilinde üretimlerinizi yapabilmek ve ürünlerinizin sağlık ve çevre şartlarına uygun bir şekilde üretildiğini sunabilmek için CE Belgesi almanız gerekmektedir. CE İşareti ürününüzün güvenilir olduğunun göstergesidir. Sizde ürünlerinizi güvenle Avrupa pazarına sunabilmek için CE belgesi edinebilirsiniz.

 

CE standartlar taşıyan resmi bir işarettir. İmalatçı firmalar tarafından bu işaretin ürüne iliştirilmesi, ürün üzerinde görünebilir biçimde yer alması gerekir. Üretici firma için CE işaretinin üründe bulunması önemlidir. Ürün ile alakalı her türlü bilgiyi öğrenmek ve ürünlerinizde CE İşaretinin bulunması için izleyeceğiniz yol hakkında danışmanlık almak için Çözümcü Danışmanlık firmasını dilediğiniz zaman arayabilir ve firmamızdan teklif talebinde bulunabilirsiniz.

 

Çözümcü danışmanlık olarak Türkiye'nin bir çok noktasından ihracat yapan firmaların CE belgesi ihtiyacı konusunda uzman kadromuz ile yanında olarak belgelendirme sürecinde etkin bir biçimde yanında oluyoruz.